Noví domácí mazlíčci - MINIPRASÁTKA

02. 09. 2007 | † 01. 02. 2013 | kód autora: gHm

V pátek jsme byli na výletě v Liberci, abychom si ten konec prázdnin alespoň ještě pořádně užili. První, co jsme udělali, byla návštěva budovy v níž sídlí Tesco ( kdoví, jak dlouho tahle budova, tak neodmyslitelně spjatá s Libercem, bude ještě stát) a první obchod, do kterého jsme zapluli, byl Zverimex.

V té chvíli nás napadlo, že by jsme si mohli pořídit nějakého toho živého tvora do třídy. Koupi roztomile spícího nosála jsme si ale rychle rozmysleli poté, co jsme z cedule vyčetli, že stojí 15 000 Kč ( trošku drahé zvířátko). Líné fretky nás nezaujali a papoušky a rybičky jsme považovali za klasiku.

Nakonec jsme vhodného kandidáta našli. Byli hned dva. Spokojeně ležela v malé ohrádce uprostřed obchodu - dvě malá prasátka. Transparent hlásající NESAHAT jsme schválně přehlédli a čuníky pohladili. Najednou přestali pochrupovat a začali se procházet po svém čtvercovém výběhu, zřejmě poznali, že jsme potenciální budoucí majitelé, a tak se chtěli předvést. Jejich holé, růžové, dolní části nožek kontrastovaly s černými štětinami, které jinak pokrývaly celé tělo, a proto to vypadalo jako kdyby měli ponožky. Při pohlazení spokojeně vrtěli ocásky a krčili své černé rypáčky.

Cena za jedno miniprasátko byla 4 500 Kč. Tento druh čuníků je velmi čistotný, chytrý, dá se snadno vycvičit a pokud máte vodítko, můžete s ním chodit na procházky.

Ani jedno prasátko jsme si nekoupili, protože jsme usoudili, že by jsme si s ním chtěli pořád hrát a to zas tak dobře při výuce nejde.

obrazek


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zvirata

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.